top of page
wypełnianie raportu samochodowego

Co sprawdzamy podczas kontroli?

ponad 300 elementów, między innymi:

Podstawowe informacje wraz z historią pojazdu

Historia pojazdu sprawdzana jest na miejscu na podstawie dokumentów udostępnionych przez sprzedawcę z odnotowaniem ewentualnych braków. Zdarza się, że podczas sprowadzenia pojazdu nieuczciwi handlarze podpisują fikcyjne umowy "na niemca" co może skutkować odmową zarejestrowania pojazdu. Równie istotny jest fakt, czy sprzedający przyznaje się do wypadkowej przeszłości pojazdu.  

Szyby

W ramach kontroli sprawdzamy stan szyb oraz ich oryginalność. W przypadku wymiany kontrolujemy również fachowość ponownego montażu. W aucie powypadkowym ciężko znaleźć szybę z roku produkcji.  Dzięki temu łatwo jest określić czy pojazd miał wcześniej jakąś przygodę oraz w którym miejscu doszło do zdarzenia. 

Oświetlenie

Weryfikujemy, czy auto posiada oryginalne lampy, czy może zostały one wymienione. Za każdym razem sprawdzamy również, czy nie są one zniszczone, na przykład porysowane, pęknięte, zmatowiałe.

Stan lakieru oraz karoserii

Każdy element poddajemy wnikliwemu sprawdzeniu. Dużą uwagę przywiązujemy do rys, otarć, oraz wgnieceń na lakierze , każdą nawet najmniejszą rysę staramy się opisywać. Zwracamy również uwagę na szerokość szczelin pomiędzy elementami. Ten etap bardzo często umożliwia wykrycie wypadkowej przeszłości badanego pojazdu oraz wykrycie, które elementy były wymieniane.

Komora silnika

Kontrolujemy czystość silnika, ewentualne wycieki oraz stan takich płynów jak:  Olej,  Płynu chłodzący,  Płyn hamulcowy oraz  Płyn wspomagania. ​ Sprawdzamy również stan akumulator oraz mierzymy jego napięcie spoczynkowe oraz obciążenie. Ważny jest również rozruch silnika oraz ewentualne odbiegi od stanu prawidłowego ​ Ponad to sprawdzamy ewentualne uszkodzenia lub ponownie montowane części. Oceniamy, czy stopień zużycia silnika odpowiada przebiegowi

Jazda próbna

Podczas jazdy próbnej szczególną wagę przywiązujemy do właściwości jezdnych, zbieżności samochodu, stanu elementów eksploatacyjnych, sprzęgła, zawieszenia na nierównych odcinkach dynamiki, stanu hamulców oraz sprawdzamy wszystkie istniejące systemy np. tempomat, instalacja LPG, asystent pasa ruchu, czujniki deszczu, zmierzchu, Head Up Display itp.

Co ważne: jazda próbna możliwa jest jedynie w pełni zarejestrowanym oraz ubezpieczonym pojazdem!

Opony i felgi

Oceniamy stan opon oraz kół oraz ich ewentualne uszkodzenia lub naprawy. Zdarza się, że sprzedawcy specjalnie zmieniają ogumienie na tańsze lub zużyte podczas gdy to jeden z najważniejszych elementów odpowiadających za bezpieczeństwo. Ponad to, jeśli opony na obu osiach są inne, a sprzedawca od tym nie wspomni, można podejrzewać przeszłość wypadkową. 

Wnętrze oraz wyposażenie

Na tym etapie nasz ekspert ocenia działanie wszystkich elementów wnętrza oraz wyposażenia. Kompleksowo sprawdzamy pełny stan elektryki czyli szyby, elektryczne lusterka, fotele, czujniki, el. dach oraz wszystkie inne elementy. Często sprzedający ukrywa wadliwe działanie elementów, które wychodzą dopiero po zakupie. Jest to okazja do zdobycia argumentów na zbicie ceny. Szczególną wagę przywiązujemy do funkcjonowania klimatyzacji, koszt ewentualnej naprawy może wynieść nawet kilka tysięcy zł. 

Wykonanie dodatkowych zdjęć

Dla potwierdzenia wykonania całego raportu wykonujemy od 50 do 100 profesjonalnych zdjęć. Szczególną uwagę zwracamy na wszelkie nieprawidłowości wizualne na lakierze, rysy oraz wgniecenia, które nie były ujęte w ogłoszeniu. 

Badanie komputerem diagnostycznym

Badanie na stacji diagnostycznej

Badanie odbywa się w zależności od miejsca w którym znajduje się samochód w jednym z punktów kontroli pojazdów. Sprawdzany jest stan całego podwozia czyli wszystkie elementy zawieszenia oraz układu kierowniczego, występowanie korozji, stan przewodów hamulcowych, amortyzatorów, hamulców oraz ewentualne wycieki wraz z ich pochodzeniem. Bardzo często wykrywane są również wycieki z okolic głowicy oraz skrzyni biegów. Etap ten pozwala również definitywnie wykryć, czy auto posiada przeszłość wypadkową. 

Szczególnie polecana opcja w przypadku bardziej skomplikowanych silników, ale nie tylko. Bardzo często nawet sami właściciele nie mają pojęcia o błędach np. EGR, Sondy Lambda, czujników powietrza lub innych układów, ponieważ błąd nie pokazuje się na desce rozdzielczej. Niestety tego typu błędy ignorowane mogą prowadzić do poważnych usterek lub nawet zatarcia silnika.

Badanie przeprowadzane jest przeznaczonym do tego komputerem diagnostcznym.

Badanie i analiza emisji spalin

Na tym etapie kontrolujemy emisję spalin w silnikach benzynowych oraz diesla przy użyciu profesjonalnego analizatora spalin. Pozwala to nam sprawdzić kondycję silnika, sprawność katalizatorów oraz szczelność w układzie wydechowym. Kontrola emisji spalin może pomóc wykryć  usterki takie jak: ​ wycięty zawór EGR, uszkodzona sonda lambda, nieszczelny układ wtryskowy, przedostawanie się oleju do komory spalania, obecność płynu chłodniczego w komorze spalania.

Ponad to dostajesz od nas

Wycenę wartości

Na podstawie analizy rynku oraz doświadczenia na życzenie oszacujemy wartość Twojego sprawdzanego pojazdu

Listę potencjalnych usterek

Dostaniesz listę usterek wraz z potencjalnymi kosztami, ze zwróceniem uwagi na priorytet poszczególnych napraw. Dzięki temu będzie Ci o wiele łatwiej negocjować cenę. 

Podsumowanie raportu wraz z rekomendacją

Zwięźle podsumujemy całość przeprowadzonego raportu i co najważniejsze nasz ekspert wyda rekomendacje, czy warto kupić samochód. Oprócz tego dostajesz od nas rekomendacje jak zachować się podczas negocjacji ceny i w przybliżeniu na ile sprzedający będzie w stanie zejść z ceny.

Dołącz do grona

zadowolonych klientów

bottom of page